Bizimle İletişime Geçin

Kültür Sanat

ÖNDER 5. Kültür Sanat Ödülleri Sahiplerini Buldu

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği tarafından gerçekleştirilen “5. Kültür Sanat Ödülleri”, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen ödül töreniyle sahiplerini buldu. ÖNDER Genel Başkanı Kamber Çal, gençlerin bilimde kültürde, sanatta, sporda, akademide, siyasette, askeriyede, kısacası hayatın her alanında ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak donanımla yetişmeleri için gayret gösterdiklerini ifade ederken, derneğin 62 yıldır eğitim ve kültür alanında çalışan bir sivil toplum kuruluşu olduğunu ve imam hatipler özelinde gençlerin eğitimi için çalıştıklarını belirtti.

EKLENDİ

:

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği tarafından gerçekleştirilen “5. Kültür Sanat Ödülleri”, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen ödül töreniyle sahiplerini buldu.

İstanbul Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Can, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Memur-Sen İstanbul İl Başkanı Talat Yavuz, TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, ÖNDER Genel Başkan Yardımcısı Tayfur Esen ve ÖNDER Genel Başkan Vekili Ahmet Kaan’ın katıldığı, Ali Nuri Türkoğlu’nun da sunuculuğunu yaptığı tören; Fatih Sultan Mehmet Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Togolu Hafız Abassa İbrahim adlı öğrencinin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

ÖNDER Genel Başkanı Kamber Çal, gençlerin bilimde kültürde, sanatta, sporda, akademide, siyasette, askeriyede, kısacası hayatın her alanında ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak donanımla yetişmeleri için gayret gösterdiklerini ifade ederken, derneğin 62 yıldır eğitim ve kültür alanında çalışan bir sivil toplum kuruluşu olduğunu ve imam hatipler özelinde gençlerin eğitimi için çalıştıklarını belirtti.

Ödül törenine ev sahipliği de yapan Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy; geleceğin beklentisiz bir tohum gibi atılan çalışmalarla kurulabileceğini vurguladı. Çalışmada emeği geçen ve ödül alan kişileri tebrik eden Arısoy, ÖNDER’e kültür sanat ödüllerinin çok yakıştığını düşündüğünü ve törene ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Derneğin YouTube kanalı ile sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanan törende, “Basiret ve Ferasetle” başlıklı video ile ÖNDER 5. Kültür Sanat Ödülleri tanıtım filmi de gösterildi.

Programda ayrıca sanatçı Mustafa Demirci, Yakaza Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Birol Cürgül ve Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı’nın da aralarında bulunduğu emeği geçen kişilere plaket verildi. Ödül töreni toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. Bu yıl ödüle layık görülen ve ödülleri takdim edilen kişiler şu şekilde sıralandı:

Yılın Okul Dergisi Ödülü

Çanakkale Anadolu İmam Hatip Lisesi Tarassut Dergisi

Yılın Edebiyat Ödülü

Hüseyin SU

Yılın Kültür Sanat Projesi

Ankara -Yenimahalle, Batıkent Şehit Demet Sezen Anadolu İmam Hatip Lisesi

“Okumak Hayat, Yazmak Nefestir.” Projesi

Yılın Medya Ödülü

Bünyamin YILMAZ

Yılın Okul Kültür Sanat Medyası Ödülü

Adana Çukurova Hümeyra Ökten Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Yılın Sinema Ödülü

Karınca Filmi ile Yönetmen, senarist, yapımcı Nazif TUNÇ

Yılın Eğitimcisi

Ayhan YAĞIZ

Sakarya Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi İngilizce Öğretmeni

Yılın Müzik Ödülü

Doç. Dr. Fatih KOCA

Sanata Hizmet Ödülü

Talip MERT

Yılın Fikriyat Ödülü

Prof. Dr. Tahsin GÖRGÜN

ÖNDER Özel Ödülü

Emrullah Hatipoğlu (Hafız-İmam-Hatip)

Çok Okunanlar