Bizimle İletişime Geçin

Genel

Prof. Dr. Bilal Kemikli Anadolu Mayasını Kuran Metinleri Anlatıyor

EKLENDİ

:

Hemhâl Söyleşileri, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Balıkesir Millet Kütüphanesi Ahmet Kot Kitaplığı ile Altıeylül Belediyesi Hasan Can Kültür Merkezinde devam ediyor. Hemhâl Söyleşileri 8’e Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bilal Kemikli konuk olacak.

Şair, Yazar ve Düşünür Sayın Ahmet Kot, Prof. Dr. Bilal Kemikli Hoca “Anadolu Mayası Kurucu Metinler” bağlamında konuşacak. Anadolu’da İslam mayasının yerleşmesine önemli katkılar sunmuş Yunus Emreler, Süleyman Çelebiler, Hacı Bayram-ı Veliler, Hacı Bektaş-ı Veliler, Yazıcıoğlu Ahmet ve Mehmet Bican’lar ile adlarını burada anamadığımız daha nice gönül dostu insanlardan Allah gani gani razı olsun.

Hemhâl Söyleşileri 8, 20 Mayıs 2023 Cumartesi günü saat 15:00’te Balıkesir Millet Kütüphanesinde; 21 Mayıs 2023 Pazar günü saat 15:00’te de Altıeylül Belediyesi Hasan Can Kültür Merkezinde gerçekleştirilecektir. Programı tüm Balıkesirliler yüz yüze izlemeye davetlidirler. Yüz yüze izleme imkânı bulamayan herkes, anılan gün ve saatte sanal medyalar üzerinden canlı olarak programı izleyebilir.

 

Daha Fazla Yükle

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar