Bizimle İletişime Geçin

Din ve Hayat

Dua

Rahmetine şahit olduğum ve rahmetinin her şeyi kuşattığına iman ettiğim Rabb’im! Senin izninle; her bahar yeniden dirilen yeşillik, karanlıkların arasından sıyrılan güneş, şifa bulan hastalıklar, rengarenk ışıldayan çiçekler, yeryüzünü süsleyen hayvanlar ve daha nice nimetler; şükrüme ve umuduma ilhamım, imanıma ve ibadetime bereketim olsun

EKLENDİ

:

Allah’ın rahmetinin her şeyi kuşattığını bilen ve her emriyle yasağının kendisi için en hayırlısı olduğuna iman eden kulun kalbine yakışır mı ümitsizlik?

Rahmetine şahit olduğum ve rahmetinin her şeyi kuşattığına iman ettiğim Rabb’im! Senin izninle; her bahar yeniden dirilen yeşillik, karanlıkların arasından sıyrılan güneş, şifa bulan hastalıklar, rengarenk ışıldayan çiçekler, yeryüzünü süsleyen hayvanlar ve daha nice nimetler; şükrüme ve umuduma ilhamım, imanıma ve ibadetime bereketim olsun.

Göklerin ve yerin sahibi olduğuna iman ettiğim Rabb’im! Senin rahmetinle; gün içerisinde zihinleri ve kalpleri dinlendirdiğin namazının, yıl içerisinde bedenen ve ruhen arınmamıza vesile kıldığın orucunun, sahip olduklarımızı bereketlendiren ve bildiğimiz-bilmediğimiz hayırlarla süslediğin sadakanın kıymetini bilenlerden ve halis niyetle yalnız Senin rızan için yerine getirenlerden olmamızı nasip et. Teslimiyetimizi kabul buyur, yolumuzu kolaylaştır, günahlarımızı affet, yükümüzü hafiflet ve bizi sevdiklerin arasına kat.

Ey Allah’ım, mülkün olan göğe vurduğun dolunay mührün gibi, acemice kulluğumuza mührünü vur. Güç ver, saflığımızı kaybetmeyelim. Güç ver, sana ve kendimize inancımızı güçlendirelim. Bize inancı zayıflatacak şeyler için izin verme.

Tanrı’m, dokun gözlerimize, boşa yaş dökmeyelim. O gözleri verdiğin nimete kör etme, kadrini usulca bildir bize. Tanrı’m, dokun aklımıza, gaflete düşmeyelim. Tanrı’m, dokun sinirlerimize, çelikten kavi duralım. Tanrı’m, dokun hepimize, bizim gayretimizin senin izninle olduğunu bilelim.

Ey Allah’ım, sana dost olduğum güne kadar beni yaşat. Ölürken yaşamaya özlem duymayayım. Yaşarken öleceğim için matem tutmayayım. Allah’ım eğer cennetini kaybedecek suçlara meyledecek olursam beni hemen yanına al.

Ya Rabb’im, bizi cehennemin kapılarının kapanıp cennet kapılarının açıldığı Ramazan’a eriştir. Af isteriz, bizi affet. Dertliyiz, afiyet ver bize. Mukaddes katından şifa ver. Bizi üç aylar bereketine ulaştır.

Bize hayır kapılarını aç Allah’ım.

Amin.

Çok Okunanlar