Bizimle İletişime Geçin

Genel

Ankara’da 13. Uluslararası Ümmet Bayramlaşması Gerçekleşti

EKLENDİ

:

Ankara’nın kalbinde, bugün 13. kez düzenlenen Geleneksel Ümmet Bayramlaşma Programı, coşku ve birlik mesajlarıyla gerçekleşti. Türk halkının yanı sıra dünyanın farklı yerlerinden gelen Ankara’da eğitim gören uluslararası öğrencilerin de katılımıyla renklenen etkinlik, Ak Medrese ve Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından organize edildi.

Hacı Bayram Veli Camii avlusunda öğlen namazının ardından başlayan program, onlarca kişinin katılımıyla gerçekleşti. Katılımcılar, birlik ve kardeşlik duygularını pekiştirmek için tekbirler ve dualar eşliğinde bayramlaştılar. Program boyunca, farklı kültürlerin bir araya geldiği atmosferde dostluklar pekişirken, Türk halkı ve uluslararası öğrenciler arasında sıcak bir paylaşım yaşandı.

Programın sonunda, katılımcılarla birlikte dua edilirken, yemek ikramıyla birlikte dayanışma ve hoşgörünün önemi bir kez daha vurgulandı. Katılımcılar, etkinlik boyunca yaşanan anlamlı deneyimlerle birlikte, memleketlerinden uzak olmalarına rağmen, bayramın bu atmosferi ile bu mesafenin daha az hissedildiğini ve kardeşlik bağlarını güçlendirme fırsatı bulduklarını ifade ettiler.

Daha Fazla Yükle

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar