Bizimle İletişime Geçin

Eyvallah

Bilim ve Sanat Merkezlerine 180 Bin Kitap

Eğitime yapılan desteğin çoğu zaman fiziksel mekânlarda arandığı düşünüldüğünde, okuma yazmanın özellikle teşvik edildiği bu proje kültürel ve sanatsal geleceğimiz adına umut verici. Okusun çocuklarımız, gençlerimiz…Sadece BİLSEM öğrencileri de değil tüm öğrencilere açık olması da ayrı bir güzellik.

EKLENDİ

:

Hemen eyvallah diyelim.

Hem de 180 bin kere eyvallah.

Millî Eğitim Bakanlığı, 81 ilimizde bulunan 182 Bilim ve Sanat Merkezi’ne (BİLSEM) 1.000’er adet kitap ve kitaplık gönderdi.

Özel yetenekli öğrencilerin devam ettiği BİLSEM’lerde hafta içi ve hafta sonu destek eğitimler verilmekte. Bu merkezlere devam eden 63 bine yakın öğrenci var. Bu öğrenciler değişik taramalardan, testlerden, sınav ve mülakatlardan geçerek belirleniyor. Ya genel yetenekleri veya görsel sanatlar yahut müzikte yeteneği olan bu çocuklar özgün pek çok çalışma ve projeler gerçekleştirmekte.

BİLSEM’leri güçlendirmek için çalışmaları devam ettiklerini belirten Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, “BİLSEM’lere bu kapsamda ilave laboratuvarlarla tasarım ve beceri atölyeleri kuruyoruz. 2020 yılında şu ana kadar 168 yeni tasarım ve beceri atölyesi kurduk. 2020 yılı sonuna kadar 182 BİLSEM’de 1.000 kitaptan oluşan kütüphane kurmayı hedeflemiş ve gerekli yatırımları yapmıştık. Çalışmalar başarılı bir şekilde tamamlandı. Artık 81 ilimizde bulunan 182 BİLSEM’in her birinde 1.000 kitaptan oluşan kütüphaneler hizmet vermeye başladı. 2021 yılında, kurduğumuz kütüphaneleri belirli saatlerde tüm öğrencilerimizin kullanımlarına açacağız. Süreci başarılı bir şekilde koordine eden Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ve 81 il yöneticilerimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Eğitime yapılan desteğin çoğu zaman fiziksel mekânlarda arandığı düşünüldüğünde, okuma yazmanın özellikle teşvik edildiği bu proje kültürel ve sanatsal geleceğimiz adına umut verici.

Okusun çocuklarımız, gençlerimiz…

Sadece BİLSEM öğrencileri de değil tüm öğrencilere açık olması da ayrı bir güzellik.

Eyvallah!..

Çok Okunanlar