Bizimle İletişime Geçin

Düşünce

Güler Misin Ağlar Mısın?

Küresel emperyalizm, dün bu millete yaptıramadıklarını bugün içimizden birilerini kullanarak onlara yaptırmak istiyor.

EKLENDİ

:

Vaktiyle bir hükümdar halk tarafından pek sevilirmiş. Her şeyi güzelmiş ama bir kusuru varmış. Yazdırdığı fermanla ölülerin kapıdan değil pencereden çıkarılmasını emretmiş. Halk içlerinden “Emr-i Hak vaki olsa da bu hükümdardan bir kurtulsak, yeter artık!” demeye başlamışlar.
Bir gün emr-i Hak vaki olmuş. Yeni hükümdar tahta çıktığı gün, halka “Artık bundan sonra cenazeler pencereden çıkmayacak!” demiş. Bunun üzerine halk sevinç gözyaşları dökmüş. Birkaç gün geçtikten sonra münadiler (çığırtkanlar- günümüzde basın) memleketin her tarafında yeni hükümdarın fermanını okumuş: “Duyduk duymadık demeyin! Hükümdarımızın emridir. Bundan sonra cenazeler evlerin bacasından çıkarılacak!” Yağmurdan kaçarken doluya tutulmak var. Şimdi entel takım şöyle diyor: “Yirmi senedir iktidar. Adam yirmi sene bal yese bıkar. Bir değişim olsun.”
Yavuz Sultan Selim’e padişahlığında baş vezir dayanmıyordu. Yanlış yapanın boynunu vurdururdu. Nihayet Konyalı Piri Paşa baş vezirliğe getirildi. Piri Paşa birkaç ay sonra padişahın karşısına çıktı: “Padişahım, benden önceki baş vezirlerin hepsinin boynunu vurdurdun, bir gün biliyorum benim boynumu da vurduracaksın. Rüyada kan ter içinde görüyorum kendimi. Bir an önce benim boynumu da vurdur da ben de kurtulayım!” demiş.
Yavuz gülmüş. Ve şöyle demiş: “Bre köfte hor, senin de başını vurduracağım amma yerini tutacak adam bulamıyorum!”
Nasrettin Hoca’ya çocuklar bir leylek getirmişler. Hoca da “Bunu da kuşa çevirelim, bir makas getirin!” demiş. Makasla leyleğin önce gagasını kesmiş, sonra da uzun bacaklarını. Bunun üzerine “Hah işte kuşa döndü!” demiş.
Bu seçim, sıradan bir seçim mücadelesi ve siyasi mücadele olmaktan çıkmıştır. Bu iş hele hele sağcı-solcu kamplaşması hiç değildir. Bu seçim, ulusal kurtuluş mücadelesidir.
Küresel emperyalizm, dün bu millete yaptıramadıklarını bugün içimizden birilerini kullanarak onlara yaptırmak istiyor.
Ya küresel emperyalizme diz çökeceğiz, teslim olacağız ya da “Ya Bağımsızlık Ya Ölüm!” diyeceğiz. Çocuklarımıza, torunlarımıza “Ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütün olan” vatan topraklarını emanet edeceğiz.
Karar milletimizindir.

Daha Fazla Yükle

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar