Bizimle İletişime Geçin

Düşünce

Metaverse’ün Etkileri

Metavers toplum ve çevreden gelecek her türden tepkiyi başkalaştırmak üzere eğitilmektedir. Bu eğitimde aslolan kullanıcıyı değiştirmek ve kendi dünyasına mecbur etmektir. Peki Metaverse’ün muhtemel etki-tepki etkileşimi nasıl olacak ve insanlığı hangi mecburiyetlere çekme planı uygulanmaya çalışılmaktadır?

EKLENDİ

:

Metaverse etki-tepki prenisbini “başkalaştırarak” emüle eden bir yapıyı kullanmaktadır. Her saldırı bir “veri” olarak alınıp bünyesine katılan bir girdi olarak değerlendirilmektedir. Yapay zekânın tam da aradığı bu etkileşim ortamıdır. Aslında bu etki-girdi durumu dijitalin de özünü temsil eder. Dijital etkiyi girdi kabul edip işler, değerlendirir, öğrenir ve türevlerini bularak olayı içine çeker. Vurduğunuz yumruğu oyuna, kızdığınız sözcükleri yeni konuşma tarzına, kötü kullanmayı kısa yola vd. çevirerek tepkiyi içine çeker, sakinleştirir, hak verir, tebrik-teşekkür eder ve sizi kendinden koparmadan kullanıcısında alışkanlık oluşturur. Sizin ortama iyice alıştığınıza (tam bağımlılık) tam kanaat getirdikten sonra sizi, ücretiz çalışanı olarak sizi işçi gibi kullanmaya başlar.

Metavers toplum ve çevreden gelecek her türden tepkiyi başkalaştırmak üzere eğitilmektedir. Bu eğitimde aslolan kullanıcıyı değiştirmek ve kendi dünyasına mecbur etmektir. Peki Metaverse’ün muhtemel etki-tepki etkileşimi nasıl olacak ve insanlığı hangi mecburiyetlere çekme planı uygulanmaya çalışılmaktadır? İşte bir kaçı önemli başlık:

 • Metaverse’de sanal meşhur kişilerin, yerlerin, grupların, yapılan işlerin, ekollerin taraftarları, fanları ve cemaatleri hem Metaverse’de hem de gerçek dünyada örgütlenerek ortaya çıkacaktır. Survivor adasındaki yarışmacıların fanlarının yarışmacılardan on binlerce km ötede ekran başında kavga etmesi gibi…
 • Tamamen bağımsız, merkeziyetsiz Metaverse’de Sanal Dünya Devleti kurulacaktır. Bu devlet her haliyle gerçek dünyayı ve ülkeleri ciddi bir şekilde etkileyecektir. İnsanlar ülkelerine ve devletlerine isyan ettirilecektir.
 • Metaverse’deki denetimsiz ve merkeziyetsiz ortamda kurulacak 7 den 70 e her yaş ve tür için akla gelebilecek her konun üzerine eğitim kurumları açılacak ve buralardan alınan belgeler, diplomalar ve sertifikalar başta eğitim alanı olmak üzere tüm iş kollarını etkileyecektir.
 • Metaverse’den alınan belgelerle gerçek dünyada hak sahibi olunmaya çalışılacaktır. Özellikle eğitim, ticaret ve yönetim sektörleri başta olmak üzere birçok alanda meşruiyet çatışmaları yaşanacaktır.
 • Metaverse ile gerçek dünya arasında teknolojik ve fiziksel savaşlar çıkacaktır.
 • Metaverse tarafından esir alınacak ülkeler, blockchain tabanlı güçlü kripto paraları resmi para birimi olarak kabul eden ülkeler olacaktır.
 • Metaverse’deki bilinemez ve bilinemeyecek yönetici vasıflı “sanal güçlerle” gerçek dünyadaki devletlerin, başkanların, hükûmetlerin, amirlerin, müdürlerin, bakanların, vali, kaymakam, muhtar, öğretmen, anne-baba, arkadaş vs gibi “dünyalı değerlerin” düşmanlığı ve savaşı ortaya çıkacaktır.
 • Taklit edilemez Metaverse vatandaş kimliği, banka kartı, pasaportu gibi belgeler gerçek dünyada da kullanılarak sınırlar, ülkeler, bankalar, para birimleri, devlet otoriteleri, askeri ve sanayi güçler zayıflatılıp yok edilecektir.
 • Metaverse kara deliğine girip ilk kaybolan ülkeler kapitalist ABD ve Komünist Çin olacaktır. Bu büyük ekonomiler yağmalanınca dünyanın ekonomik düzeni büyük bir kırılma yaşayacak ve dünyada (7 yıl) çok ciddi açlık, kıtlık çekilecektir.
 • Eğitim, sağlık, ulaşım, medeniyet, bilim, üniversiteler, sanayi, tarım kaybolma noktasına gelecek, Metaverse’in işine yaramayan ciddi teknolojiler çalışmaz ve kullanılmaz hale getirilecektir.
 • Metaverse’de yaşayanlara “Metaverse Yaratıkları” denilecek. Bu yaratıkların insan olanlarının hayatlarını sürdürebilmeleri için yaşamsal vitamin haplar üretilecek. Yemeden ve içmeden yaşayacak bu kişiler için sınır tanımayan özel dağıtım/ulaştırma otomasyon sistemleri geliştirilecek.
 • İnsanlar ve devletler (topyekün varlık âlemi) Metaverse muhtaç ve mecbur hale getirilmeye çalışılacak.
 • Kripto parayı kabul etmeyen ve Metaverse konusunda halkını bilinçlendirerek durumu minimal düzeyde tutmasını beceren ülkeler insanlığın umudu olacaktır. Bu devletler münbit topraklarının her cm’sine tarımsal ürünler ekerek dünyayı doyurmaya, insanlığa umut olmaya başlayacaklardır.
 • Metaverse’e karşı direnen ülkeler, blockchain İnternet (6G, altı G) uygulamasına girmeyerek sistemlerini Metaverse’e teslim etmeyen basiretli ülkeler olacaktır.
 • İnsanoğlunun Metaverse ile savaşı yaklaşık 25 yıl sonra yani 2050 yıllarıdan sonra başlayacaktır.

Ümidimiz bu savaştan sonra Dünya, adı “barış” olan bir sisteme sığınıp insanca yaşamayı seçer.

Daha Fazla Yükle

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar