Bizimle İletişime Geçin

Edebiyat

Sabır Mahallesinin Dokuzları

EKLENDİ

:

Gazze’nin Sabır Mahallesinde oturuyoruz. Ailemiz büyük dedem, büyük annem, annem, babam, ben ve benden küçük iki kardeşim olmak üzere yedi kişiden oluşuyor. Benim adım Kerim, yedinci sınıfa gidiyorum. Kardeşim Ayşe dörde, küçük kardeşim Metin de birinci sınıfa gidiyor. Babamın adı Abdullah, annemin adı Hatice’dir.

Büyük dedem bu mahallenin en eskilerinden… Herkes onu Cömert Hasan olarak tanır. Büyük annemin adı Fatıma’dır. Gazzeliler onu herkesin derdine koşan Fatıma Nene diye tanır. Büyük dedem yoldan geçen, şehre ilk defa gelen ve okulundan çıkan herkesi evinin önünde kurduğu aş evine çağırır, büyük annemin hazırladığı leziz yemekleri onlara ikram ederdi. Onların yemeklerini yiyenler, bolca “Allah gönünüzde ne varsa versin” diye dua ederlerdi. Yemekten sonra ben misafirlerimize çay veya kahve ikram ederdim. Dün gece de öyle yaptık, misafirlerimize yemek ikram ettikten sonra hava iyice kararmıştı. Dedemle birlikte evimize gittik ve dinlenmeye çekildik.

Sabah namazına kalkmadan önce büyük bir uçak gürültüsüyle uyandık. Sadece alçaktan uçan uçaklar değil uçaktan atılan bombalar da bu gürültüye eşlik ediyordu. Her birimiz güvenilir bir yere sığınmaya çalışırken evimize isabet eden bir bomba, Cömert Hasan Dedeme, Herkesin derdine Koşan Fatıma Nineme ve küçük kardeşim Metin’e isabet etti ve onlar şehit oldu. Babam “Ya Allah, Bismillah!” diyerek öne atıldı, dedemin, ninemin ve kardeşimin bedenini betonun altından çıkarıp bize “Kendinize iyi bakın” diyerek sabahın alacakaranlığında kayboldu gitti. Annem bana ve kardeşim Ayşe’ye sarılarak “Yavrularım, babanız evimizi bombalayan Siyonist teröristlerle cihad etmek için gitti. İnşallah ülkemizi yakıp yıkanlardan hesap soracağız, ülkemiz güzel günlere ulaşacak.

O günden sonra sık sık uçaklar üzerimize bomba yağdırdı. O güzelim şehrimiz Gazze’de taşa taş üzerine kalmadı, haramiler her tarafı yıkıp geçtiler. Akrabalarımızı ve dostlarımızı kaybettik, binlercesi de yaralı kaldı. Bunun üzerine ben de mahallemizdeki hayatta olan çocuklarla birlikte Sabır Cihad Hareketini kurduk. Hareketimiz dokuz çocuktan oluşuyordu. Yemek ve içecek bulmak zordu; bazen göllerdeki kirli sudan içtik bazen de ağaç kabuklarını yedik ama ülkemizi terk etmedik ve asla işgal edenlere boyun eğmedik.

Dokuzlar, düşman saldırısı başlamadan önce onların hareketlerini bilgisayarlarına girip öğreniyor ve herkesi sığınağa davet ediyordu. Düşman saldırıları böylece can kaybı olmadan atlatıldı elhamdülillah. Sağlık eğitimi alarak bombalamalar sırasında yaralananları tedavi etmeye başladık. Peygamberimiz Hz. Muhammed (sas)’in “Savaş hiledir” hadisinden yola çıkarak terörist siyonistleri aldatmak, onları mücahitlere odaklanmaktan korumak bizim işimizdi. Aniden bir sokakta ortaya çıkıyor, zafer ilahileri ve türküleri söylüyorduk. Bu da teröristleri oldukça kızdırıyordu, böylelikle onların dikkatlerini dağıtıyorduk. Mücahitlerimiz onların bu dalgınlığından yararlanarak ani saldırılar yapıyor ve ülkemizi işgal edenlere büyük zayiatlar veriyordu.

Yine böyle terörist siyonistleri kızdırdığımız bir gündü. Onlar bizi yakalamak için mevzilerini terk edince mücahitlerimiz onlara bir operasyon düzenledi ve onların işgal ettikleri mahallemizi, Sabır Mahallesini düşman işgalinden kurtardık. Aynı gün mahallemizdeki herkes bu sevinci büyük bir coşkuyla kutladı, darısının diğer mahallelerde ve yerleşim yerlerinde gerçekleşmesi için dualar ettik.

Hep birlikte Cenab-ı Allah’ın “Va’sbirû innellâhe mea’s-sabirîn” -Enfal 46- (Sabırlı olun. Çünkü Allah sabredenlerle beraberdir.) ayet-i kerimesini okuyarak uzun bir kortej oluşturduk ve akşam namazını kılmak için camiye gittik. Sabır Camiinde toplanan bizler yaşadıklarımızı büyüklerimize anlattık. Onlar da bize dualar ettiler. Hepimize, tüm dünya bir araya gelse bizi yenemez, güveni geldi. Namazdan sonra Gazze’deki diğer mahalleleri de düşman işgalinden kurtarmak için tüm cemaatle birlikte karar aldık ve Dokuzlar böylece yeni çalışmalarına başladılar.

“Sabır, savaş, zafer: Adım MÜSLÜMAN…”           Erdem Bayazıt

 

Daha Fazla Yükle

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar