Bizimle İletişime Geçin

Kültür Sanat

Dünya Tiyatro Günü’nde 23 Oyun Sosyo’da Tiyatroseverlerle Buluşacak

EKLENDİ

:

Covid -19 dolayısıyla açık ol(a)mayan tiyatro perdeleri, uzun zaman sonra çevrim içi faaliyet platformu Sosyo’da açılacak.

Sosyo: 2020 yılının Ağustos ayından bu yana Biletli Online Etkinlik ve Gösteri Platformu olarak bilinmektedir. Sloganı ise ‘‘sahne senin’’ şeklindedir.

”27 Mart Dünya Tiyatro Günü”  kapsamında tam olarak 23 yetişkin ve çocuk oyunu, 27 ve 28 Mart’ta Sosyo’da çevrim içi olarak yayınlanacak.

İlk gün yani 27 Mart’ta  çocuk oyunları “Bulutlar Ülkesi”(Yazan: Ender Korkmaz Yöneten: Şenay Çevrioğlu), “Fareli Köyün Kavalcısı”(Yazan: Hans Christian Andersen Yöneten: Bilal Aydoğdu), “Hayal Panayırı”(Yazan: Şirin Gedikli Yöneten: Erkan Gündüz), “Kaplumbağa ile Tavşan”(Yazan: Tarık Şerbetçioğlu Yöneten: Ömer Gecü), “Şeker Pan’ın Maceraları”(Yazan: Bilal Aydoğdu Yöneten: Burcu Taş),”Çizmeli Kedi”(Yazan ve Yöneten: Oktay Şenol), “Pinokyo”(Yazan ve Yönetmen: Oktay Şenol) , “Masal Diyarından Günümüze”(Yazan: Derya Samur Yöneten: Erkan Gündüz) ve “Bir Kümes Müzikali”(Yazan ve Yönetmen: Oktay Şenol), küçük izleyicilerin beğenisine takdim edilecek.

Aynı gün yetişkin kategorisinde  “Agorafobia”(Yazan: Kaan Erkam Yöneten: Ferdi Merter), “Son Senfoni”(Yazan: Kaan Erkam Yöneten: Levent Tayman) ve “Seni Unutmak İstemedim ki”(Yazan ve Yöneten: Kayra Şenocak), oyunları  oyun severlerle buluşacak.

Ertesi gün yani tarih 28 Mart’ı gösterdiğinde ise “Oduncu Kızı”, “Oyun Ormanı”, “Sebzeler Ülkesi”(Yazan: Şebnem Güler Karacan Yöneten: Burcu Taş), “Sirk Kedileri”(Yazan: Bilal Aydoğdu Yöneten: Burcu Taş), “Küçük Pandalar”/(Yazan ve Yöneten: Tevfik Tunga), “Vızvız Arı Bazi”(Yazan ve Yöneten: Tevfik Tunga), “Kül Kedisi Masalı”(Uyarlayan ve Yöneten: Oktay Şenol), “Yere Düşen Elma”, “Pamuk Prenses ve 7 Cüceler”(Yazan ve Yöneten: Oktay Şenol) adlı çocuk oyunlarının yanı sıra “Anorma” ve “Can Erik”(Yazan: Niyazi Gezer Yöneten: Nami Esatgil) seyredilecek.

Çok Okunanlar