Bizimle İletişime Geçin

Kültür Sanat

İnsanların Kendilerinden Bir Parça Gördükleri: Gönül Dağı

Mustafa Çiftci’nin vermiş olduğu bir mülakatta “Taşrayı sıkıcı, karanlık anlatmak işin en kolay yanı. İnsanlar kendilerinden bir parça gördükleri işleri seviyorlar” diyerek tarif ettiği dizi, şimdiden; saf ve temiz insan ilişkileriyle, Anadolu insanın evinden biri olarak kabul ettiği Neşet Ertaş’ı anmasıyla, entrikalardan ve yapaylıktan uzak bir tavır sergilemesiyle, menfaat ve şiddeti barındırmamasıyla izleyicilerin gönlünde taht kurdu.

EKLENDİ

:

Mustafa Çiftci’nin bir dönem Star Gazesi’nin hafta sonu ekine yazdığı öykülerinden derlenen Gönül Dağı, cumartesi akşamları TRT 1 ekranlarında izleyicilerle buluşuyor. Çekimlerine Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde devam edilen dizinin ilk dört bölümü izleyicinin takdirini kazandı. Berk Atan ve Gülsim Ali İlhan’nın başrollerini paylaştığı dizinin yapımcılığını Ferhat Eşsiz yapıyor, yönetmen koltuğunda ise Yahya Samancı oturuyor.

“Bozkırda Altmışaltı”, “Ah Mercimeğim” ve “Adem’in Kekliği ve Chopin” adlı öykü kitaplarıyla okuyucularında derin izler bırakan Mustafa Çiftci’nin öykülerinden yola çıkılarak senaryolaştırılan Gönül Dağı, izleyicilerini bozkırın uçsuz bucaksız sarılığına, Anadolu’ya, Anadolu’nun masumiyetine doğru uzun ve sevda dolu bir yolcuğa çıkarıyor.

İlk bölümü 17 Ekim 2020 tarihiden izleyicilerle buluşan dizi, önümüzdeki cumartesi günü beşinci bölümüyle ekranlarda yer bulacak. Mustafa Çiftci’nin vermiş olduğu bir mülakatta “Taşrayı sıkıcı, karanlık anlatmak işin en kolay yanı. İnsanlar kendilerinden bir parça gördükleri işleri seviyorlar” diyerek tarif ettiği dizi, şimdiden; saf ve temiz insan ilişkileriyle, Anadolu insanın evinden biri olarak kabul ettiği Neşet Ertaş’ı anmasıyla, entrikalardan ve yapaylıktan uzak bir tavır sergilemesiyle, menfaat ve şiddeti barındırmamasıyla izleyicilerin gönlünde taht kurdu.

Çok Okunanlar