Bizimle İletişime Geçin

Dünyanın Renkleri

Sen O “Beyaz Adam” Değilsin!

Sömürgeci zihniyetin arka bahçesi… Bunu bizzat fark etmek zor olmadı. Bir vesile olsun, gidin! Gitmek gerek çünkü. Güzel ülkemize bir de yüzü kara, gönlü apak insanların gözüyle bakın.

EKLENDİ

:

Afrika…

Kara kıta…

Sömürgeci zihniyetin arka bahçesi… Bunu bizzat fark etmek zor olmadı. Bir vesile olsun, gidin! Gitmek gerek çünkü. Güzel ülkemize bir de yüzü kara, gönlü apak insanların gözüyle bakın…

Mübalağa yapmıyorum, “Vay be, biz neymişiz!” diyeceksiniz. Evet gurur duyacaksınız. “Türkiye’den geldim” dediğinizde göreceğiniz manzara duygulandıracak, onurlandıracak, gururlandıracak sizi. Oraların bildiği “Beyaz Adam” değilsiniz çünkü…

Evet, oraların bildiği beyaz adam; duygusuz, hissiz, vicdansız ama PATRON…

Yediği önünde, yemediği ardında. Yok yok, hepsi gözlerinin önünde. Hatta gözlerinin içine soka soka, iliklerine kadar sömüre sömüre…

Nijer’den bahsediyorum…

Uranyumun, Fransa’nın nükleer enerji ihtiyacının yüzde 35’ini, elektrik ihtiyacının ise yüzde 75’ini karşıladığı Nijer’den…

Petrolünü Çin’in yönettiği Nijer’den…

Dünyanın en zengin uranyum, altın ve petrol kaynakları ile tarıma elverişli alanlarına sahip Nijer’den…

Lakin halk bu zenginlikten istifade edemiyor. Bu madenleri çıkarmak için kullanılan teknolojinin pahalı olması sebebiyle, maddi gücü yerinde olan iş adamları faydalanıyor. Böylece zenginler daha zengin, fakirler daha fakir… Muazzam yeraltı kaynaklarının büyük bir kısmının Fransa, Çin, ABD, Hindistan ve Kanada gibi ülkeler tarafından kullanıldığı ülkede halk sefalet içinde yaşıyor. Yani uygar(!) devletler hem ülkenin madenini kullanıyor hem de halkını köle gibi çalıştırıyor.

Her ne kadar insani değerlerle ilgili söylemlerde bulunsa da aslında Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç’in de dediği gibi,

”Batı hiçbir zaman uygar olmamıştır…”

Kapitalizm ve kazanç elde etme fikriyle, yer altı kaynaklarını ele geçirmek için Afrika’da sömürgeciliğin devam etmesini istiyor.

İşte oraların bildiği beyaz adam profili bu sevgili okuyucu; duygusuz, hissiz, vicdansız ama PATRON…

Sen o beyaz adam değilsin.

“Sen;

Bir süper güç olarak dünyaya en az bin yıl hak ve adalet dağıtan, nizam-ı âlem endişesiyle yaşayan, asil ve necip bir milletin evladısın!

Unutma ki Sen,

Târihindeki Osman Gâzî ve nesli gibi diğergâm, gönül eri ve kendisini Cenâb-ı Hakk’a adayan âbide insanlara sahipsin!

Yine târihinde tebaasıyla mahkemeye çıkarak bütün dünyaya örnek bir adâlet anlayışı tevzî eden bir Fâtih’in var.

Bir karıncanın hakkını düşünen Kânûnî Sultan Süleyman’ın var…

Unutma ki Büyük Bir Milletin Devamı Ve Ahfâdısın!..”¹

Verirken alma planın yok (Kazançlar ahirete 😊). Bir kuyu açıyorsun, yetmedi bir daha, bir daha… Tarım arazileri kuruyorsun; balık yemeyi değil, tutmayı öğrensinler diye… Görüyor ve biliyorlar ki uranyumlarında, altınlarında, petrollerinde gözün yok…  İşte tam da bu yüzden sana bakarken gözlerinin içi gülüyor.

Dedim ya sen, o beyaz adam değilsin.

Faziletlerle dolu bir medeniyetin takipçisi, şan ve şerefle dolu bir mâzinin bugünkü temsilcisi olduğunun şuur ve vakarıyla ruhunu yoğurmalısın!

¹ Ecdadımız ve biz, Osman Nûri Topbaş

Daha Fazla Yükle

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar