Bizimle İletişime Geçin

Edebiyat

TYB’nin “Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları” ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye Yazarlar Birliği’nin düzenlediği ‘Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları 2023 Ödülleri’, İstanbul’da gerçekleştirilen bir törenle sahiplerine verildi. Rami Kütüphanesi’nde düzenlenen törende, farklı kategorilerde toplam 27 ödül sahiplerini buldu.

EKLENDİ

:

Türkiye Yazarlar Birliği’nin düzenlediği ‘Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları 2023 Ödülleri’, İstanbul’da gerçekleştirilen bir törenle sahiplerine verildi. Rami Kütüphanesinde düzenlenen törende, farklı kategorilerde toplam 27 ödül sahiplerini buldu.

Türkiye Yazarlar Birliği, 44 yıldır yazar, şair ve sanatçıları desteklemek amacıyla bu ödülleri vermektedir. 2023 yılı kazananları için düzenlenen törende, Kütüphaneler Genel Müdürü Taner Beyoğlu, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür ve İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz’ın yanı sıra ödül alan yazarlar, sanatçılar ve fikir adamları ile Türkiye Yazarlar Birliği temsilcileri katılım sağladı.

Klasik türler olan hikaye, şiir ve romanın yanı sıra elektronik yayıncılık, TV programı ve radyo programı gibi çeşitli alanlarda toplam 27 ödül sahiplerine takdim edildi.

Ödül töreni, Doğu Türkistanlı sanatçı Rüstem Niyazi’nin eski Türk ezgilerini seslendirmesi ile başladı. Ardından, katılımcılara Türkiye Yazarlar Birliği’nin tanıtım filmi izletildi.

 

Fotoğraf: AA

 

Daha Fazla Yükle

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar