Bizimle İletişime Geçin

Kültür Sanat

4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Fesvitali

4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Fesvitali filmleri çevrim içi olarak yayınlanacak. Balkon Film tarafından düzenlenen, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ve bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek festivalin filmleri, yüz yüze gösterimin ardından çevrim içi olarak da beğenilere sunulacak.

EKLENDİ

:

Anadolu Ajansı’nın Global İletişim Ortağı olduğu, bu yıl “Hacı Bektaş-ı Veli Anısına” düzenlenen festivalin filmleri, 10-12 Aralık tarihleri arasında dijital platform üzerinden gösterilecek.

4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali’nde yer alan “Yarışma Kategorisi” ile “Kırk Yıllık Hatır”, “İnsani Bakış”, “Panorama” seçkilerindeki filmler “www.dostlukfilmfestivali.com” adresinden izlenebilecek.

Çevrim içi yayınlanacak filmler arasında bu yıl “En İyi Film Ödülü” alan Amir Karami’nin “Death Locked Out”, “Mansiyon Ödülleri” alan Hristo Smienov’un “Nina”, Maryam Esmikhani’nin “Emergency” ve “Jüri Özel Ödülü” alan Sergi Marti Maltas’ın “The Bathtub”in yanı sıra “Kırk Yıllık Hatır” seçkisindeki Pierre-Loup Docteur’un “Go! Captain”, Albena Puneva’nın “Snails”, Leart Rama’nın “The Station”, Mustafa Efelti’nin “Şero”, “İnsani Bakış” seçkisindeki Nicola Piovesan’ın “Closed to the Light”, David Del Aguila’nın “Martians”, Murat Kılıç’ın “Koçber” ve “Panorama” seçkisindense Ozan Sertdemir’in “Teşekkürler Süpermen”, Helene Rosselet-Ruiz ve Marie Rosselet-Ruiz’in “İbiza”, Aliaksei Paluyan’ın “Lake of Happiness” ve Hana Bucalija’nın “Vera” filmleri yer alıyor.

Festivalde ayrıca “Hacı Bektaş-i Veli Dostluk Ödülü” alan Samgar Rakym’in “Street Poet”, 1. Dostluk Kısa Film Festivali’nden birincilik ödülü alan Amir Gholami’nin “The Sea Swells”, 2. Dostluk Kısa Film Festivali’nden birinciliği elde eden Tahsin Özmen’in “Pantor”, 2. Dostluk Kısa Film Festivali’nden de üçüncülük kazanan Onur Yağız’ın “Toprak” filmleri ise “Özel Gösterim” bölümünde seyirciyle buluşacak filmler arasında bulunuyor.

Daha Fazla Yükle

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar