Bizimle İletişime Geçin

Kültür Sanat

İlmi Etüdler Derneği II. Yazı Kampı Başlıyor

EKLENDİ

:

Yazma eyleminin ele alınacağı İlmi Etüdler Derneği (İLEM) Yazı Kampı programının ikincisi, “Neyi/ Nasıl Yazmalıyım?” temasıyla 6-8 Nisan 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

İkincisi gerçekleştirilecek bu programla daha verimli akademik çalışmalar yapılmasına ve özgün üretim sorununun aşılmasına katkı sunulması hedefleniyor.

Yazma eyleminin irdeleneceği programda tecrübe paylaşılacak, yazının yol haritaları, dergiler ve editörlük mesleği gibi ana konular ele alınacak.

“Kendi Hikâyemizin Peşine Düşmek” başlığı altında açılacak programın ilk gününde; Mehmet Dinç’in oturum yöneticiliğinde Mustafa Kutlu “Mustafa Kutlu’nun Hikâyesi”, M. Şerif Eskin’in oturum yöneticiliğinde Beşir Ayvazoğlu “Yaza Yaza Yaşamak” başlıklarına dair konuşacak.

“Yazının Yol Haritaları” başlığı altında gerçekleştirilecek ikinci gün oturumlarında; Meyrem Çapun’un oturum yöneticiliğinde Necdet Subaşı “Yazının Hâlleri”, Yunus Çolak’ın oturum yöneticiliğinde Alev Erkilet “Kendini İnşa ve Dünyayı Değiştirme Eylemi Olarak Yazmak” ve Eyüp Al’ın oturum yöneticiliğindeyse Yasin Ramazan Başaran “Eleştirel Yaklaşımda İki Düzeyli Analitik Okuma” başlıklarına dair konuşacak.

“Dergiler ve Editörlük” başlığı altında kapanışı yapılacak programın üçüncü gün oturumlarında; Mahmut Hakkı Akın, Dursun Çiçek ve Ali Utku “Yazının Hikâyesine Dahil Olmak: Dergi ve Kitap Editörlüğü”, Yusuf Temizcan’ın oturum yöneticiliğinde Taşkın Takış ve İslam Dalp “Editörlük Zanaatı” başlıklarına dair konuşacak.

Üçüncü gün oturumlarının sonunda Sedat Anar santur dinletisi gerçekleştirecek.
2020 yılında ilki gerçekleştirilen İLEM Yazı Kampı’nda “Nasıl Daha İyi Yazabilirim?” sorusu sekiz oturumda ele alınmıştı.

Salgın koşulları sebebiyle çevrim içi olarak gerçekleştirilecek programın son başvuru tarihi 10 Mart 2021 olarak açıklanırken, başvurular https://www.ilem.org.tr/ilem-2-yazi-kampi adresi üzerinde alınmaktadır.

Çok Okunanlar