Bizimle İletişime Geçin

Genel

İnsaniyet.net Yazarları İftarda Bir Araya Geldi

EKLENDİ

:

İnsaniyet.net ailesi Ankara’da iftar programında bir araya geldi.

Programda konuşan Genel Yayın Yönetmenimiz Nil Gülsüm şöyle konuştu: “İnsaniyet ekibi olarak üç yıldır kültür, sanat ve din ve hayat alanlarında içerik üretmeye çalışıyoruz. Bunun meyvesini 2023’ün ilk günlerinde Türkiye Yazarlar Birliğinin verdiği Elektronik Yayıncılık ödülüyle aldık. Öncesinde pandemiden kalan etki, şimdi de on bir ilimizi etkileyen büyük bir deprem nedeniyle durağanlaştık. İnşallah çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bugün bu mübarek vakitte sizinle buluşmak, güzel insanlarla bir arada olmak bizim açımızdan çok güzel. Hepinize çok teşekkür ediyorum.”

Yazarlarımızdan Mehmet Nezir Gül şu değerlendirmede bulundu:
“Bizlere katkı sunan, şiir ve yazılarıyla destek veren tüm yazarlarımıza müteşekkiriz. İslamî duyarlılıkla yayın yapmaya çalışan bir site olarak farklı bir nefes de olsun istiyoruz. 3. yılımıza girerken TYB’den ödül alarak heyecanımız arttı. İnşallah daha iyi, farklı ve çeşitli içerikler oluşturacağız. Ramazanın bereketi ve rahmetini yaşama niyetiyle bir arada bulunmak çok güzel oldu. Allah rızası için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Yazılarımızdan gençlerin, öğrencilerin faydalanması adına, hayırlı işler yapma adına, çalışmak gerekiyor.”

Programda bir konuşma yapan Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Genel Başkanı Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan şu değerlendirmede bulundu: İnsaniyet.net kısa sürede iyi bir ekip haline geldi. Bu bağlamda dikkatimizi çeken bir platform oldu. Bu değerlendirmeler sonucunda ödül verilmesi, heyetimiz tarafından uygun görüldü. Ben de yazıları okuyor, takip ediyorum. Uzun soluklu yayıncılık yapmak zor bir mesele. İnsaniyet bunu başarmaya doğru gidiyor.”

Programımıza Mehmet Nezir Gül, Nil Gülsüm ve Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan’ın yanı sıra yazarlarımızdan Dr. Necdet Subaşı, Prof. Dr. Bünyamin Erul, Prof. Dr. Necdet Çağıl, Prof. Dr. Mehmet Akkuş, İbrahim Demirci, Mustafa Yıldız, Yasin Aydın, Fatih Karadayı, Erdoğan Muratoğlu, Hasan Özarslan, Mehmet Önder Karakaş, Abdullahı Abdurrahman Hersi, Abdurrahman Güzel, Ali Işık, Aliye Uslu Üstten, Asuman Yüksel, Cevat Akkanat, Doç. Dr. Ömer Menekşe, Dr. Ahmet İşleyen, Esra Erken Güney, Hasan Metin, Hüseyin Çolak, Mehmet Erturan, Mehmet Kahraman, Ramazan Çağlayan, Ramazan Toprak, Sami Çelik, Vural Çakır ve Zekiye Kahraman sitemize katılma serüvenlerini, sitemizin geleceği ve programa dair düşüncelerini ifade ettiler.

Değerlendirmelerin ardından program, yazarların sohbet ve istişareleriyle ilerledi.

 

Daha Fazla Yükle

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar