Bizimle İletişime Geçin

Kültür Sanat

İstiklâl ve İstikbâl Mücadelesi Uluslararası Öğrenciler Paneli” Düzenlendi

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Yazarlar Birliği “İstiklâl ve İstikbâl Mücadelesi Uluslararası Öğrenciler Paneli” düzenledi.

EKLENDİ

:

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Yazarlar Birliği “İstiklâl ve İstikbâl Mücadelesi Uluslararası Öğrenciler Paneli” düzenledi.

13 Temmuz 2021 tarihindeki program iki oturum şeklinde gerçekleşti ve açılış konuşmasını saat: 10.00’da Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Kâzım Arıcan yaptı.

TYB’nin Twitter ve YouTube hesaplarından 10.30 -12.00 arasında canlı olarak yayınlanan panelin ilk oturumu TYB Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammet Enes Kala tarafından yönetildi. Bu oturumda: Dr. Nazmul İslam tarafından (Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi): Sivil-Asker İlişkilerinin Efsanesi ve Gerçeği: Bangladeş Demokratik Kültüründe Askeri Yönetimin Etkileri, Ertuğrul Sabuncu tarafından (Türk-Alman Üniversitesi): Alman Medyasında 15 Temmuz Yansımaları, İlaha Yusifli tarafından (Erciyes Üniversitesi): Azerbaycan’da 1995 Darbe Girişimi ve Radwa Salem tarafından (Selçuk Üniversitesi): 23 Temmuz 1952: Askerler İsyan Edince Ne Olur? başlıklı tebliğler sunuldu.

AYBÜ Öğretim Görevlisi ve TYB Genel Başkan Yardımcısı Tarkan Zengin’in yönettiği panelin ikinci oturumu 13.00’te başladı. Bu bölümde: Selman Çevik tarafından (Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi): Algılardan Olgulara: 15 Temmuz Hain Darbe Girişimine Bir Bakış Denemesi, Sheu Roniu Jimoh tarafından (Uludağ Üniversitesi): BİEFRA, Ridvan Azizi tarafından (İstanbul Üniversitesi): Makedonya Demokrasisi’nin Kara Gecesi: 27 Nisan ve Abdelgadir Teguen Arim tarafından (Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi): Darbe Üzerine Bir Bakış; başlıklı tebliğler sunuldu.

Çok Okunanlar