Bizimle İletişime Geçin

Kültür Sanat

Kıraathane Söyleşilerinde Doç. Dr. Erol Çetin’le Sezai Karakoç’ta Varoluş Düşüncesi

“İslâm’ın çağımızda yeniden canlanan misyonu, iç içe geçen iki hedefi yüklenmiştir: Bu misyonun birinci perspektifi Müslümanların kurtuluşu, ikinci perspektifi insanın kurtuluşudur. (…)

EKLENDİ

:

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği KıraathaneSöyleşileri 25 Mart 2022’de yeni bir programlaKahramanmaraşlıların huzurlarında olacak.

Kıraathane Söyleşilerinde bu hafta Vuslata erişinin üzerinden dört aydan fazla bir zaman geçen Bilge İnsan Diriliş Eri “Sezai Karakoç’ta Varoluş Düşüncesi” üzerinde değerlendirme yapılacak. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erol Çetin “Sezai Karakoçta Varoluş Düşüncesi” adlı konuşmasında Sezai Karakoç’un eserlerinden hareketle onda oluşan Varoluş Düşüncesini Sayın Duran Boz’un soruları doğrultusundacevaplayacak. Program Kahramanmaraş Öğretmenevi’nin bitişindeki Kıraathane’de saat 17.30’da canlı olarak gerçekleştirilecektir. Kahramanmaraş’ta yaşayan Sezai Karakoç sevdalıları programa davetlidir.

Haberimizi Sezai Karakoç’un şu cümleleriyle bitirelim:

İslâm’ın çağımızda yeniden canlanan misyonu, iç içe geçen iki hedefi yüklenmiştir: Bu misyonun birinci perspektifi Müslümanların kurtuluşu, ikinci perspektifi insanın kurtuluşudur. (…)

İslâm dünyasının bu yeni oluşunda , varoluşunu yeniden perçinlemesinde, en metafizik durumdan en pratik hâle kadar kendini yeniden örmesinde, bu kurtuluş davranışında, dünya görüşü olarak tek rolü şüphesiz İslam oynayacaktır. Öbür görüşler aldatıcı tuzaklardır.”                                      

Sütundan

Daha Fazla Yükle

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar