Bizimle İletişime Geçin

Eğitim

Boykotla Direniş, Direnerek Diriliş

EKLENDİ

:

 

Haç-siyon ittifakı Gazze’de tarihin en vahşi, en barbar katliamını gerçekleştirirken, insanlık değerlerine sadık, Müslüman sorumluluğunu müdrik vicdan sahipleri fert ve toplum olarak imkan ve kabiliyetlerini seferber ediyor. Bu süreçte harekete geçirilen hayırlı, anlamlı ve etkili tepkilerin başında, siyonist markalara ve siyonist vahşete/soykırıma destek sağlayan firmalara karşı başlatılan boykot geliyor. Boykotun fevkalade etkili sonuçlar doğurduğu ve günbegün hızla yayıldığı görülüyor. Kararlı duruşun muhafaza edilmesi, en ufak bir gevşemeye mahal verilmemesi oldukça önemli.

Siyonist markalarla ve vahşeti destekleyenlerle başlayan bu hayırlı hamle, iyi bir planlamayla ve kararlılıkla insanlık dışı, İslam karşıtı tüm oluşum, eylem ve tutumları kuşatacak şekilde genişletilmeli, küresel bir harekete dönüştürülmelidir. Bunu çok önemli buluyorum ve başarılması halinde -bunun önünde hiçbir engel bulunmuyor, lazım olan sadece sebat ve kararlılık- yerel, bölgesel ve küresel ölçekte çok yönlü faydalar sağlayacağını, hakkın ve hayrın neşvü nema bulması için oldukça önemli ve etkili bir zemin oluşturacağını düşünüyorum. Söz gelimi;

– Benimsenen değerlere sadakati, bilinci ve şuuru, maşeri vicdanı diri ve dinamik tutmayı sağlar.

– İslam’ın, Müslüman ve Allah düşmanları için caydırıcı/korkutucu güç/kuvvet hazırlama emri bir ölçüde yerine getirilmiş olacaktır. Zira ekonomi/para en büyük silahtır ve haç-siyon ittifakının can damarıdır. Bu can damarında ölümcül yaralar açılabilir hatta kurutulabilir.

– Milli ve İslami ilke ve hükümlere bağlı kalma hassasiyetine sahip iktisadi-sosyal-siyasî oluşumlar/teşebbüsler için cesaretlendirici etkisi olur, önemli ölçüde destek sağlar.

– Her sahada kalite/nitelik hususunda beklenti ve seviye oluşturur. Tutunmak ve büyümek istiyorsan, kaliteli/nitelikli iş yapmak zorundasın, anlayışının toplumsallaşmasına olumlu etki eder.

– Caydırıcı etkisiyle zalimler, faşistler, sapkın hareketler için ön alıcı, cesaret kırıcı işlev görür.

– İslamofobik hareketler, teşebbüsler meydanın boş olmadığı görür; bunlara imkan ve destek sağlayanlar üzerinde etkili bir baskı unsuru oluşturur.

– Özde makul ve meşru faaliyetlerde bulunan oluşumlar için, şerre ve batıla meyletmeme, payanda olmama noktasında otokontrol fonksiyonu görür. Her an kitlesel bir boykota maruz kalabileceği endişesi, insanlık değerlerini çiğnememek için başlı başına yeterli olur.

– Hep hasreti çekilen ve bir türlü sağlanamayan Müslümanların vahdetinin önü açılır hatta sivil toplum zemininde belli ölçüde birlikte hareket/ortak tutum belirleme sağlanmış olur.

– Müslüman coğrafyanın, ruhu dışarıda yöneticileri için hizaya getirici etki icra edebilir.

– İnsanoğlunun tamamını kuşatacak şekilde küresel ölçekte hilfü’l-fudûl için zemin oluşturabilir.

Bu maddelere daha başkaları da eklenebilir.

Ezcümle, boykot hafife alınmamalı, kararlılıkla sürdürülmeli, hayatın tamamını kuşatacak şekilde bir bilinç ve direniş hareketine dönüştürülmelidir. Hadiseler karşısında Müslümanca duruşa sahip olma anlamı taşıyan boykot, kişilik ve asalet göstergesidir.

Boykot direniştir, dirilişin ilk adımıdır.

Daha Fazla Yükle

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar