Bizimle İletişime Geçin

Kültür Sanat

HAKK’A YÜRÜYÜŞÜNÜN DOKUZUNCU YILINDA SEYDA MUHAMMED EMİN ER HOCA’YI ANMAK

Bir asırlık çınardı Muhammed Emin Er Hoca. Kur’an’ın insanı kuşatan manevi iklimiyle donanmış bir bilge alimdi Muhammed Emin Er Hoca. Hz. Aişe Validemizin ifadesiyle Yürüyen Kur’an olan Hz. Peygamber’in ümmeti olma şerefini kuşanan bir Müslümandı Muhammed Emin Er Hoca.

EKLENDİ

:

Bir asırlık çınardı Muhammed Emin Er Hoca. Kur’an’ın insanı kuşatan manevi iklimiyle donanmış bir bilge alimdi Muhammed Emin Er Hoca. Hz. Aişe Validemizin ifadesiyle Yürüyen Kur’an olan Hz. Peygamber’in ümmeti olma şerefini kuşanan bir Müslümandı Muhammed Emin Er Hoca. İlmiyle kuşanan bir hayat yaşamıştı Muhammed Emin Er Hoca. Çağın dilini anlayıp Müslümanlara ve tüm insanlara Mümin olma şerefini hâl diliyle örnekleyerek anlatma sorumluluğunu üstlenen tebliğ eriydi Muhammed Emin Er Hoca.

1914’te Diyarbakır’da dünyaya gelen Muhammed Emin Er Hoca, 27 Haziran 2013’te Hakk’a yürüdü. Bir asırlık ömründe Müslümanca yaşama kaygısıyla hareket eden alimlerimizden Muhammed Emin Er Hoca’ya Rabbimizden mağfiret ve merhamet ihsan eylemesini diliyoruz. Hakk’a yürüyüşünün üzerinden geçen dokuz yıllık bu sürede Hz. Muhammed (sas)’in “Bir alimin ölümü, âlemin ölümü gibidir.” hadis-i şerifinin hikmetini daha bir anladık.

Bu vesileyle öncelikle Muhammed Emin Er Hoca olmak üzere gelmiş geçmiş bütün Müslüman alimlerin ve Müslümanların ruhuna birer Fatiha okumaya davet ediyorum tüm okurlarımızı.

25 Haziran 2022 Cumartesi günü saat 14.00’te Ankara Hacı Bayram Camii meşrutasında yer alan Eşrefoğlu Rumi Salonunda bundan dokuz yıl önce Hakk’a yürüyen Seyda Muhammed Emin Er Hoca’yı anmak üzere “Seyda Muhammed Emin Er Hoca’nın İlmî Kişiliği” başlığı altında bir program düzenlenecektir. Program, Hocamızın mahdumu İbrahim Halil Er’in moderatörlüğünde M. Salih Ekinci, M. Cafer Varol, Ömer Faruk Atan, M. Nezir Gül ve Hacı AhmedÖzdemir’in konuşmalarıyla gerçekleştirilecektir. Programa tüm okurlarımız davetlidir.

Çok Okunanlar