Bizimle İletişime Geçin

Din ve Hayat

Hz. İbrahim veya Hayatı Tevhide Göre Safha Safha İnşa Etmek

Duan ile hayatın külte dönüşmeden adam gibi, baba gibi, hak ile içten, eğrliklerden hanif bir hayat ile dua edersen içlerinden sayısız peygamberler, mücahidler, davetçiler çıkar.

EKLENDİ

:

1. Hayatı bir arayışa çevirirsen ve batanlar ölen fani olan uful eden kesretleri ayıklayıp tek tek onlari yok edersen, hasretini çektiğin Tevhid’e ulaşırsın…
2 Yukarılara çıkardığın sahte tanrıların aşağıdaki izlerini silersen, somutlaştırdığın, cisim ve isim verdiğin dillendirdiğin, zimnen taptığın putlaştırdığın dünyanı onlar kadar somut, gerçek bir balta ile kırarsan alem senin için yakıcı alev olmaktan çıkar cennet bahçesi oluverir..
3. Her şeyini, her yükünü, kavmini ülkeni, terk i diyar edip yapayanlız kalma pahasına halil olmak üzere “Allah için” terk edersen gittiğin her yer çöl ve çorak bir arazi bile olsa, senin inşa edeceğin insanların çağıracağın ev, yeryüzünün kalbi, haramı, tertemiz mukaddesi tüm insanlığın kıblesi ve rağbet yeri haline getirir gönül dünyan bir Kâbe oluverir
4. Atalarını, babanı bile Allah için selam ile “red” edersen, Allah senin zürriyetini çoğaltır, seni zürriyetsizlikten kurtarır neslini Muvahhid kılar, anasını güldüren Ishak, yaşlılığında duasını işiten İsmail haline gelir sen de “tüm muvahid milletlerin babası” (İbrahim) oluverirsin..
5. Duan ile hayatın külte dönüşmeden adam gibi, baba gibi, hak ile içten, eğrliklerden hanif bir hayat ile dua edersen içlerinden sayısız peygamberler, mücahidler, davetçiler çıkar.
6. Seni Tevhidden alıkoyan şeytanini her özel hayat istasyonunda daim taşlarsan inşa ettiğin yolu, gittiğin dosdoğru, eğrilikleri yok ettikçe yolun seni düzelten İstikamet verici Yol: Sirad-i Mustakime döner.
7 Hicret ile çıktığın yol, önce Sırata sonra hidayete Nura cevrilirse Hayat çizgin, dünyada ve ahirette haseneye dönüşür ve ismin de “Müslüman” olur..

Daha Fazla Yükle

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar