Bizimle İletişime Geçin

Kitap

“O ve Ben” Okumam İçin 9 Neden

Cumhuriyet dönemi edebiyatçıları, siyasetçileri, devlet adamları, meşhurları ve diğerlerine dair Necip Fazıl’ın kanaat ve hatıralarını okudukça tarih bilgilerinizi gözden geçirebilirsiniz.

EKLENDİ

:

  1. Bulunduğunuz bir mecliste üstat Necip Fazıl hakkında konuşulmaya başlanırsa kendinizi ortama yabancı hissetmez, merhumla ilgili bir şeyler söyleyebilecek kadar malumat sahibi olursunuz.
  2. Kendi imkanlarınız dahilinde bir şeyler yazıyor ve bir yerlere gönderip yayımlatmaya çalışıyorsanız üstadın yazarlık tecrübesinden okuyacağınız bahislerle, aradığınız örnekliklerden birini bulup ihtiyaç duyduğunuz teselli, cesaret ve heyecandan kendinize bir demet hazırlayabilirsiniz.
  3. Zeki biri olmadığınızı düşünüyor ve bunu hatırladıkça kendinizi yıpratıyorsanız, Necip Fazıl’ın zekasından dolayı yaşadığı zorluklara ve Hazret’in “Keşke bu kadar zeki olmasaydın.” buyurmasına şahit oldukça bu üzüntüye bir son vermeniz gerektiğini düşünmeye başlayabilirsiniz.
  4. Cumhuriyet dönemi edebiyatçıları, siyasetçileri, devlet adamları, meşhurları ve diğerlerine dair Necip Fazıl’ın kanaat ve hatıralarını okudukça tarih bilgilerinizi gözden geçirebilirsiniz.
  5. Necip Fazıl’ın “Kalemime fetih ve inkişaf onunla geldi.” cümlesiyle ne demek istediğine, “Büyük Doğu” davasının nasıl yeşerdiğine şahit olabilirsiniz.
  6. Necip Fazıl gibi bir çocuğunuz olmasını ister miydiniz sorusuna hamasi değil gerçekçi cevaplar verebilirsiniz.
  7. Bir insanın hayatı boyunca yaşadığı iniş ve çıkışları bizzat onun kaleminden okuduktan sonra kendi hayatınız için düşündüğünüz ama hep ihmal ettiğiniz ya da ertelediğiniz o çeki düzen verme meselesine dair aradığınız kıvılcımı bulabilirsiniz.
  8. Necip Fazıl okumak istiyor ama hangi eserinden başlayacağınızı bilemiyorsanız bu kitap o kitap olabilir.
  9. Abdülhakim Arvasi hazretlerinin Bektaşilik, sigara, namaz, evlilik, rabıta, zikir, tekkeler, Mevlevilik vb. gibi bugüne kadar uzanan tartışma ve gündemler karşısındaki cevaplarını, tavsiyelerini okuduğunuza bir yandan sevinirken diğer yandan şaşırabilirsiniz.

Daha Fazla Yükle

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar