Bizimle İletişime Geçin

Kültür Sanat

Kıraathane Söyleşileri Dünyaya Derviş Ruhuyla Bakan Modern Bir Seyyah: Âkif Emre (Dünyayı Hikmet Gözüyle Temaşa Eyleyen Modern Bir Derviş: Âkif Emre)

Daha dün vefat etmişti Âkif Abi. Göz ile kaş arası beş yıl geçmiş aradan. Güzel ve erdemli insanların aramızdan ayrılması, kendisi için Rabbine kavuşması noktasında bir kazanç, bizim içinse güzel ve erdemli insandan mahrum olma noktasında bir kayıptır. Doğruları da yanlışları da uygun bir dille ortaya koyan bir gönül dostuydu O. Aynı zamanda O, dünyayı hikmet gözüyle temaşa eyleyen modern bir dervişti. Rabbim Rahmetiyle muamele eylesin

EKLENDİ

:

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği Kıraathane Söyleşilerinin bu haftaki konusu, “Dünyaya Derviş Ruhuyla Bakan Modern Bir Seyyah: AKİF EMRE.” Bu başlık altında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ilahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erol ÇETİN, Moderatör Duran BOZ eşliğinde 23 Mayıs 2017’de Hakk’ın Rahmetine kavuşan “Dünyaya Derviş Ruhuyla Bakan Modern Bir Seyyah: ÂKİF EMRE”yi konuklarına anlatacak. 20 Mayıs 2022 Cuma günü saat 17.30’da Kahramanmaraş Öğretmenevi bitişiğindeki Kıraathanede gerçekleştirilecek programa tüm istekliler davetlidir.

Daha dün vefat etmişti Âkif Abi. Göz ile kaş arası beş yıl geçmiş aradan. Güzel ve erdemli insanların aramızdan ayrılması, kendisi için Rabbine kavuşması noktasında bir kazanç, bizim içinse güzel ve erdemli insandan mahrum olma noktasında bir kayıptır. Doğruları da yanlışları da uygun bir dille ortaya koyan bir gönül dostuydu O. Aynı zamanda O, dünyayı hikmet gözüyle temaşa eyleyen modern bir dervişti. Rabbim Rahmetiyle muamele eylesin.

Âkif Abi’nin Ruhu için birer Fatiha hediye edelim

Daha Fazla Yükle

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar